Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing

Cíle
Zázemí pro aktivní odpočinek

Cíl:
Podpořme výstavbu bezpečných cyklotras a doprovodné cykloinfrastruktury, aby bylo kam jezdit ve volném čase, o dovolených a podpořili tím i projekt Česko jede.

Tip:
Podívejte se na stránky www.ceskojede.cz. Mohou napovědět.

Kolo je také ideální dopravní prostředek pro náš aktivní odpočinek. Nicméně, aby se jím opravdu stalo, město musí nabídnout cyklistům kromě sportovišť, přírodních a historických památek i kvalitní a bezpečné cyklotrasy a doprovodnou cyklistickou infrastrukturu. Je třeba, aby s tím města počítala a byla na ně připravena. Pokud nebude mít cyklista po čem jet, kam odložit kolo, dané místo prostě nenavštíví. Častou chybou také je, že dálkové trasy vedoucí přes města se vyhýbají centru a cyklista pak složitě hledá na kole cestu, aby si prohlédl jeho historickou část. Většinou použije nejkratší přístupovou cestu od stezky do centra a zbytečně se tak „motá“ v místech, kudy by vůbec jet nemusel.

Cílem je, aby města vytvořili vhodné podmínky pro volnočasové aktivity, pro aktivní dovolenou a mohla se tak připojit k projektu Česko jede, který je zaměřen na komplexní podporu cykloturistiky v ČR. Jeho cílem je poskytnout přehledné a kvalitní informace českým a zahraničním cyklistům o možnostech cyklistiky ve všech regionech ČR.

Cíle: Zázemí pro aktivní odpočinek - českojede.cz

 

Aktualizace stránky: 5.4.2017  ▫  Publikováno: 26.8.2011

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook