Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing

Jak se zapojit
Asociace výrobců a dovozců kol

Je zcela zřejmé, že jak aktivity pracovního týmu Cyklostrategie, tak i výrobců a dovozců jízdních kol (asociací), směřují ke stejnému cíli: zpopularizovat jízdní kolo, aby se opět stalo rovnocennou, přirozenou a integrální součástí dopravního systému. Naplnění daného cíle může napomoci i společný marketing. Přicházíme proto s návrhem budování společné značky „Cyklostrategie“, jako nositelky změn v České republice.

Na portále cyklodoprava.cz byl za tím účelem vytvořen odkaz „Katalog subjektů podporující cyklistiku v zemi“, jejíž součástí je i záložka „Výrobci a dovozci jízdních kol / Asociace“. Zde chceme prezentovat společnosti, které nejen prodávají, ale i propagují městská kola a elektrokola, jako ideální dopravní prostředky do města - pro cesty do práce, do škol za nákupy, případně za volnočasovými aktivitami.

Stačí jen, když nám pošlete vaše údaje: Jméno společnosti (s hyperlinkem) + stručná specifikace, aby se hledající čtenář lépe orientoval, co nabízíte. Jelikož je portál cyklodoprava.cz určen především pro veřejnou správu, jistě velkým lákadlem by byly i speciální akční ceny pro zakoupení více kol pro úředníky vybraného úřadu, atd.

Na oplátku my uvítáme zveřejnění loga Cyklostrategie na Vašich stránkách, doplněné například o tuto větu: „Naše společnost ………podporuje Národní Cyklostrategii, jejímž hlavním cílem je popularizace jízdního kola jako rovnocenné, přirozené a integrální součásti dopravního systému. Naše společnost chce k tomuto cíli přispět propagací městských kol, jako ideálního dopravního prostředku do města - pro cesty do práce, do škol za nákupy, případně za volnočasovými aktivitami.“

Věříme, že výměna odkazů přispěje k větší propagaci a marketingu podpory cyklistické dopravy a ke zvýšení image cyklodopravy (městské cyklistiky, nikoliv cykloturistiky) v naší republice. 

Seznam asociací / firem

V této chvíli na území České republiky existují tři významné asociace, které hájí zájmy i samotných městských kol a tím i „městských“ cyklistů:

  • AVDK - Asociace výrobců a dovozců jízdních kol a velomateriálu
  • Czech Bicycle Industry

Aktivit Czech Bicycle Industry si dokonce všiml i dánský web:

Cyklodoprava: Městská kola: Aktivity CBI

Níže je vedena evidence všech firem, které reflektovali výše uvedenou nabídku:

Citybikes s.r.o. (www.citybikes.cz)

Městská kola, elektrokola, skládací kola, přestavby na elektokolo, příslušenství pro městskou cyklistiku. Prodej, servis, výroba.

ekolo.cz s. r. o. (www.ekolo.cz)

designuje, vyrábí a distribuuje v ČR a v dalších 7 zemích EU elektrokola značky „AGOGS electric bikes“. V nabídce AGOGS jsou všechny typy elektrokol - terénní, městské i skládací. Firma ekolo.cz se zabývá propagací elektrokola jako ideálního městského dopravního prostředku a za tím účelem provozuje také půjčovnu elektrokol, nabízí řešení firemních flotil a nabízí bezplatnou školu jízdy na kole po městě.
Kontakt: Mgr.Jakub Ditrich, jakub.ditrich@ekolo.cz, Bubenská 1, 170 00 Praha 7,  Tel.: 220991111

Aktualizace stránky: 11.4.2017  ▫  Publikováno: 17.10.2012

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook