Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing
Logo rozcestník: Ceskojede.cz Logo rozcestník: Cyklokonference.cz
Logo rozcestník: Asociace Cyklomest Logo rozcestník: BESIP

Cyklostrategie 2013

Schválenou Cyklostrategii 2013 najdete zde  [ 3,24 MB] .

Česká republika má svého zástupce ve vedení ECF

26.7.2013
 

Evropská cyklistická federace (ECF) má ve svém představenstvu zástupce ČR. Jejím viceprezidentem pro příští dva roky byl zvolen Daniel Mourek. Na výročním zasedání ECF v Bratislavě jej tajným hlasování potvrdili reprezentanti členských organizací z 25 evropských zemí.
Daniel Mourek již několik let zastupuje ve vedení ECF Nadaci Partnerství, která je jejím členem. Za svůj úkol si znovuzvolený kandidát klade především podporovat rozvoj cykloturistiky a především projektu EuroVelo v regionu včetně zapojení zástupců turistického průmyslu a podporu cyklistických organizaci v regionu střední a východní Evropy, větší propojení s cykloprůmyslem a posílení role neziskových organizací a jejich propojení.

 

 

Daniel Mourek, současný viceprezident ECF, se narodil v Praze. Jeho záliba v kolech se postupně stala jeho profesí. Po studiu cestovního ruchu na VŠE a na univerzitě v Bernu pracoval v nejstarší cestovní kanceláři Thomas Cook v Německu a Praze a poté jako vedoucí Odboru výzkumu trhu a tvorby produktu v České agentuře cestovního ruch CzechTourism. V současné době působí jako koordinátor dálkových tras greenways v České republice a v regionu střední a východní Evropy. V ČR se Daniel podílel na úspěšném zavedení certifikace Cyklisté vítáni do ČR, marketingu stezek v ČR ve spolupráci s partnery z Rakouska a Německa. V Praze pomáhal od roku 2001 založení tradice Critical Mass, dlouhodobě spolupracuje s nevládními cyklistickými organizacemi.

Novinky: Česká republika má svého zástupce ve vedení ECF foto 1Evropská cyklistická federace (ECF) byla založena v roce 1983 dvanácti cyklistickými organizacemi. Dnes reprezentuje ECF zájmy 65 členů v 39 zemích Evropy a dalších kontinentů, včetně USA, Kanady, Austrálie a Japonska. Federace tak zastupuje zájmy více než 500.000 svých členů a milionů běžných cyklistů. ECF je řízena výborem voleným každým rokem na výroční konferenci. Její nejviditelnější aktivitou je série konferencí Velo-city, z nichž poslední proběhla v termínu 11. – 14. června ve Vídni za aktivní účasti ČR.

Další informace

 

« seznam všech novinek

Aktualizace stránky: 10.4.2017  ▫  Publikováno: 26.7.2013

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook