Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing
Logo rozcestník: Ceskojede.cz Logo rozcestník: Cyklokonference.cz
Logo rozcestník: Asociace Cyklomest Logo rozcestník: BESIP

Cyklostrategie 2013

Schválenou Cyklostrategii 2013 najdete zde  [ 3,24 MB] .

Česko poprvé prezentuje svoji nabídku pro cyklisty na největší evropské cyklokonferenci Ve…

7.6.2013
 
Česko poprvé prezentuje svoji nabídku pro cyklisty na největší evropské cyklokonferenci Velo-city foto 1

Do Vídně se příští týden sjede největší počet účastníků světové cyklokonference Velo-city v historii. Každé dva roky se tato prestižní událost koná ve vybrané evropské metropoli. V roce 2013 navštíví Vídeň na 1 200 účastníků a Česká republika bude poprvé u toho díky stánku Česko jede a prezentacím českých odborníků na cyklodopravu i cykloturistiku.

Organizátoři se snaží využít soustředění odborníků na jednom místě, a tak konání konference doprovodí ještě výstava Velo-city Expo. Česká republika bude mít na této doprovodné výstavě díky finančnímu zajištění agentury CzechTourism vlastní stánek. Na stánku tak bude moci Česko nabídnout materiály o cyklistice v ČR i o jednotlivých produktech a destinacích.

Česko poprvé prezentuje svoji nabídku pro cyklisty na největší evropské cyklokonferenci Velo-city foto 2Rakouská metropole Vídeň vyhlásila rok 2013 rokem cyklistiky. Cílem města je zvýšit podíl cyklistické dopravy ze současných 6 na 10 %. Důležitým impulsem k tomu bude právě chystaná cyklokonference. Město připravuje řadu opatření pro cyklisty, jako například vybudování tisícovky nových stojanů, které budou v nejbližších dnech sloužit návštěvníkům konference.

Konference přichází v okamžiku, kdy se Evropou prohnala vlna záplav. Na stánku ČR bude k dispozici krátká zpráva o o aktuální situaci v ČR a okamžité pomoci českého státu postiženým i v oblasti zaplavených stezek. V průběhu 5-10 dnů by se voda v zaplavených částech měla dostat zpět do svých koryt. Podobně jako v Česku byly postižené i obce a kraje v Sasku, Bavorku a Rakousku.

 

Další informace

 

« seznam všech novinek

Aktualizace stránky: 2.8.2013  ▫  Publikováno: 7.6.2013

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook