Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing
Logo rozcestník: Ceskojede.cz Logo rozcestník: Cyklokonference.cz
Logo rozcestník: Asociace Cyklomest Logo rozcestník: BESIP

Cyklostrategie 2013

Schválenou Cyklostrategii 2013 najdete zde  [ 3,24 MB] .

Cyklisté získali podporu Evropského parlamentu

7.1.2013
 
Eurovelo - logo

Celoevropská síť dálkových tras EuroVelo, jejímiž koordinátory na českém území jsou Nadace Partnerství a Centrum dopravního výzkumu, se stala oficiálně součástí celoevropské dopravní sítě TEN-T. Dne 18. prosince 2012 to potvrdil na svém hlasování Dopravní výbor Evropského parlamentu.

Trasám EuroVelo se tak otevírají dveře k finanční podpoře v řádu miliard EUR a projekty podél sítě budou mít snazší cestu například k financování dopravních staveb pro cyklisty.

EuroVelo přitom zdaleka neslouží jen dálkovým cyklistům. Každá z dálkových tras se v místních podmínkách vždy skládá z jednotlivých úseků, které u nás budují převážně obce, jejichž obyvatelé je používají ke každodenní dopravě. Příkladem mohou být již zavedené úseky Přerov - Hranice na Moravě (EuroVelo 4), České Budějovice - Hluboká n. Vlt. – Týn n. Vlt. (EuroVelo 7), Ústí nad Labem – Děčín (EuroVelo 7) a podobně.

„Toto hlasování ukázalo významnou změnu v postoji Evropského parlamentu vůči cyklistice a první důležitý krok ke změně zaběhnutých pořádků. Hlasování Dopravního výboru EP ukázalo, že je možné zlepšit podmínky pro cyklistiku napříč kontinentem a uvolnit finanční prostředky, které si cyklistika zaslouží. Dveře k novým investicím do cyklistické infrastruktury z evropských prostředků jsou tímto otevřené,” řekl Bernhard Ensink, generální tajemník Evropské cyklistické federace s tím, že se jedná pouze o částečné vítězství. „Čekají nás další důležitá hlasování o alokaci konkrétních evropských prostředků na dopravu i ve prospěch cyklistiky.“

 

« seznam všech novinek

Aktualizace stránky: 1.7.2013  ▫  Publikováno: 7.1.2013

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook