Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing
Logo rozcestník: Ceskojede.cz Logo rozcestník: Cyklokonference.cz
Logo rozcestník: Asociace Cyklomest Logo rozcestník: BESIP

Cyklostrategie 2013

Schválenou Cyklostrategii 2013 najdete zde  [ 3,24 MB] .

Kia Motors Slovakia investovala do cyklotras na Slovensku

14.10.2013
 
Novinky: KIA Motors investovala do slovenských cyklotras foto5

Korejská automobilka věnovala 150 tisíc euro, tedy v přepočtu 3,7 milionů korun, na dobudování Hradní cyklotrasy v Žilinském kraji. Kromě stavby vlastních cyklostezek bylo z financí pořízeno cykloturistické značení, odpočívky nebo stojany pro cyklisty.

Myšlenka na projekt Hradní trasy, která by spojila hrady Budatín, Strečno a Starhrad v Žilinském kraji, vznikla v roce 2011. Trasa v celkové délce  32 km mimo jiné prochází po břehu nádrže Žilina, která je pro místní obyvatele oblíbeným místem pro trávení volného času. Asfaltové cesty po levé i pravé straně nádrže slouží nejen k vyjížďkám na kole, mnozí lidé sem přijíždějí zajezdit si na in-line bruslích nebo si zaběhat.

Trasa se buduje postupně, některé úseky jsou již hotové, jiné se teprve připravují. O celý projekt se stará Žilinský samosprávny kraj a během posledních dvou let do něj investoval už více než 278 tisíc euro (tedy v přepočtu zhruba 7 milionů Kč). Více než polovinu z této částky věnovala právě automobilka Kia Motors Slovakia, která má sídlo v Tepličce nad Váhom v blízkosti Žiliny. Peníze byly použity nejen na výstavbu samotných cyklostezek, ale také na vybudování doplňkové infrastruktury, jako jsou přístřešky s odpočívadly, odpadkové koše, stojany na kola nebo lavičky.

BikeKIA, jak se jmenuje projekt automobilky na podporu cykloturistiky a cyklodopravy, se neomezuje jen na stavbu cyklotras. Firma mimo jiné sponzoruje Slovenský cykloklub, který je zodpovědný za značení cyklotras či postavila před svoji výrobní halu v Tepličce cykloparkoviště pro zaměstnance.    

Novinky: KIA Motors investovala do slovenských cyklotras foto2 Novinky: KIA Motors investovala do slovenských cyklotras foto3 Novinky: KIA Motors investovala do slovenských cyklotras foto1

Zdroj: Žilinský samosprávny kraj

 

« seznam všech novinek

Aktualizace stránky: 14.10.2013  ▫  Publikováno: 14.10.2013

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook