Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing
Logo rozcestník: Ceskojede.cz Logo rozcestník: Cyklokonference.cz
Logo rozcestník: Asociace Cyklomest Logo rozcestník: BESIP

Cyklostrategie 2013

Schválenou Cyklostrategii 2013 najdete zde  [ 3,24 MB] .

Konference o nákladních kolech se koná ve Vídni

30.10.2013
 

Jízdní kolo může být sloužit nejen jako zdroj zábavy nebo každodenní dopravy, ale být i užitečným pomocníkem při podnikání. Přesvědčit o tom se mohou účastníci dvou akcí, které se konají počátkem prosinci ve Vídni a jsou zaměřeny na logistiku zboží s využitím kola.

Ve čtvrtek 4. prosince 2013 se zde uskuteční další ze série konferencí Vědecké fórum - Mobilita pro všechny, kterou pořádá společně Spolkové ministerstvo BMVIT a rakouské sdružení FGM-AMOR. Představí se zde výsledky výzkumů zaměřených na dopravní logistiku, nové formy podnikání a možnosti přepravy zboží, které nabízí nákladní kola s elektropohonem. Konference ukáže, že změny mohou být provedeny samotnými spotřebiteli, stejně tak nabízejí nákladní kola nové možnosti podnikatelům. Jednacím jazykem konference bude němčina.

V pátek 5. prosince navazuje seminář Jak začít podnikat s využitím nákladního kola. Je určený pro všechny, kdo mají zájem nastartovat vlastní podnikání v oblasti dodávek, rozvozu zboží či se jednoduše chtějí odlišit od své konkurence a jízdní kolo jim v tom může pomoci. Zájemci si budou moci na místě vyzkoušet také jízdu na několika typech nákladních jízdních kol (tzv. cargo bike). Seminář, který pořádá sdružení FGM-AMOR, bude probíhat v angličtině.

Více informací, místa konání, podrobný program a přihlášky najdete v sekci AKCE:

 

 

« seznam všech novinek

Aktualizace stránky: 5.4.2017  ▫  Publikováno: 30.10.2013

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook