Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing
Logo rozcestník: Ceskojede.cz Logo rozcestník: Cyklokonference.cz
Logo rozcestník: Asociace Cyklomest Logo rozcestník: BESIP

Cyklostrategie 2013

Schválenou Cyklostrategii 2013 najdete zde  [ 3,24 MB] .

Města na Domažlicku se chtějí připojit k Asociaci měst pro cyklisty

26.8.2013
 

Svazek obcí Domažlicko, který sdružuje města a obce na Chodsku se snaží rozvíjet cyklistiku společně, o tom se při své návštěvě 22. srpna přesvědčil i národní cyklokoordinátor Jaroslav Martinek. Město Domažlice, jako největší město okresu, již několik let spolupracuje s okolními obcemi a městy. Pro-cyklistický přístup začíná přinášet své ovoce. Lidí tu na kole jezdí víc a víc, zejména díky nedávno dobudované cyklostezce do německého Furth im Waldu. Opatření pro lepší pohyb cyklistů ve městě se ještě dodělávají.

„Projekty máme, brzdí nás ale legislativa a také to, že některé úpravy prostě nemůžeme udělat sami,“ říká domažlický starosta a místopředseda Svazku obcí Domažlicko Miroslav Mach. „Některé komunikace totiž nejsou naše,“ dodává. Podobně jsou na tom i v Bělé nad Radbuzou, městečku na úpatí Českého Lesa, kterým prochází mezinárodní Panevropská cyklotrasa, kterou chtějí dobudovat do podoby kvalitní bezpečné stezky.

„Lidé tu jezdí ho hlavně rekreačně, k tomu, aby jezdili také běžně do práce nebo na nákup, musíme ještě pomoci,“ říká regionální cyklokoordinátor Michal Ptáčník. „Chybí nám hlavně stojany ve městech, bez nich to půjde těžko,“ dodává. Města, která jsou sdružena v e svazku obcí Domažlicko, chtějí do Asociace vstoupit společně. Jak říká Miroslav Mach: „Doprava je věcí společnou, náš svazek obcí ji zaštiťuje.“

Novinka: Města na Domažlicku se chtějí připojit k Asociaci měst pro cyklisty foto7

Cyklostezky jsou v Domažlicích budovány jako široké smíšené stezky

Novinka: Města na Domažlicku se chtějí připojit k Asociaci měst pro cyklisty foto3

V téhle ulici je zatím průjezd cyklistů jednosměrkou zakázán

 

« seznam všech novinek

Aktualizace stránky: 28.8.2013  ▫  Publikováno: 26.8.2013

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook