Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing
Logo rozcestník: Ceskojede.cz Logo rozcestník: Cyklokonference.cz
Logo rozcestník: Asociace Cyklomest Logo rozcestník: BESIP

Cyklostrategie 2013

Schválenou Cyklostrategii 2013 najdete zde  [ 3,24 MB] .

Na opravy povodňových škod bylo uvolněno 1,3 mld. Kč

6.6.2013
 
Na opravy povodňových škod bylo uvolněno 1,3 mld. Kč foto1

Vzhledem k významnému rozsahu škod způsobených povodněmi a nutnosti rychlé pomoci uvolnilo ministerstvo dopravy 1,3 miliardy korun z rezervy Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Prostředky, o něž je možné okamžitě žádat, jsou v první řadě určené na údržbu páteřní sítě silnic a železnic. Část z nich však pravděpodobně bude vyčleněna také na opravy cyklostezek. Dálkové cyklotrasy totiž z velké části vedou právě po březích řek, tedy v oblastech, které povodně zasáhly nejničivěji.

Ministr dopravy Zbyněk Stanjura inicioval svým návrhem schůzi výboru SFDI, který následně schválil uvolnění peněz z rezervy SFDI na odstranění povodňových škod na dopravní infrastruktuře. Prostředky budou použity v první řadě na zprůjezdnění, opravy a údržbu dálnic, silnic I. třídy, železničních tratí a silnic II. a III. třídy. V současné době se jedná o tom, jak velká část bude vyčleněna právě na cyklostezky. Správci komunikací mohou o prostředky okamžitě žádat, což urychlí obnovu silnic a železnic poškozených povodněmi. „Chceme vyjít všem vstříc, předpokládáme proto možnost zálohových plateb. Majitelé tedy mohou žádat ihned a ze záloh hradit údržbu a opravy tak, jak je budou postupně zjišťovat,“ zdůraznil Stanjura.

Na odstranění škod vláda reagovala také posílením letošního rozpočtu o 2 mld. Kč. na zlepšení technického stavu silnic. Mimořádné prostředky budou použity nejen na opravy silnic po dlouhé zimě, ale i na odstraňování škod na infrastruktuře po povodních. Ministr dopravy Zbyněk Stanjura také v pátek 7. června představí pracovní tým pro obnovu postižených území a pokyny pro žadatele o finanční pomoc na odstraňování škod po povodních.

 

 

« seznam všech novinek

Aktualizace stránky: 6.6.2013  ▫  Publikováno: 6.6.2013

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook