Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing
Logo rozcestník: Ceskojede.cz Logo rozcestník: Cyklokonference.cz
Logo rozcestník: Asociace Cyklomest Logo rozcestník: BESIP

Cyklostrategie 2013

Schválenou Cyklostrategii 2013 najdete zde  [ 3,24 MB] .

Návrhy legislativních změn by mohly být na stole před novou cyklistickou sezónou

22.11.2013
 

V jednání o změně legislativy, které v současné době vede Asociace měst pro cyklisty s Ministerstvem dopravy (MD), padly první termíny.
Odbor provozu silničních vozidel MD připraví do 19. 2. 2014 první návrh podrobného popisu navrhovaných změn v zákoně č. 361/2000 Sb. a případně návrh paragrafového znění změn vyhlášky č. 30/2001 Sb. Změna těchto předpisů je přitom klíčová pro další rozvoj cyklodopravy ve městech. Už před časem byly definovány požadavky na změny pro jednání se zástupci Ministerstva dopravy.

Petr Smítal z pracovní skupiny města Olomouc bude jako zástupce Asociace měst pro cyklisty po dobu následujících tří měsíců k dispozici, aby konzultoval průběžné návrhy paragrafového znění cyklolegislativních změn. Finální návrh tak bude výsledkem diskuse mezi Ministerstvem dopravy a Asociací měst pro cyklisty. Následně bude návrh předložen dalším dopravním expertům k diskusi a finální verze bude doručena poslancům PČR, což by mělo trvat další tři měsíce. Zápis z posledního jednání, které proběhlo 19. listopadu 2013, je k dispozici zde.
 

 

 

 

 

« seznam všech novinek

Aktualizace stránky: 10.4.2017  ▫  Publikováno: 22.11.2013

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook