Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing
Logo rozcestník: Ceskojede.cz Logo rozcestník: Cyklokonference.cz
Logo rozcestník: Asociace Cyklomest Logo rozcestník: BESIP

Cyklostrategie 2013

Schválenou Cyklostrategii 2013 najdete zde  [ 3,24 MB] .

Originální cykloslovníček dostanou cykloturisté na Jižní Moravě

6.2.2013
 
Novinka: Cykloslovníček dostanou cykloturisté na Jižní Moravě6

 

Na cesty do německého a rakouského příhraničí mohou cykloturisté vyrazit bez obav, že se za hranicemi nedomluví. Pomůže jim v tom trojjazyčný česko-anglicko-německý slovníček, který před novou cyklistickou sezónou připravila Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava. Tenká brožurka o 32 stránkách se snadno vejde do cyklobrašny i do kapsy cyklistického dresu.
 
Novinka: Cykloslovníček dostanou cykloturisté na Jižní Moravě1
 
Slovníček obsahuje základní termíny a fráze, stejně jako speciální výrazy pro části jízdního kola a příslušenství.  Podle Moniky Hlávkové z jihomoravské centrály cestovního ruchu je publikace součástí většího  informačního balíčku, který zahrnuje především zdarma distribuované cyklomapy, tipy na výlety po Jižní Moravě a cyklistické kalendáře.  „Slovníček by měl odstranit jazykové bariéry a podpořit cykloturisty, aby vyzkoušeli některou z  přeshraničních tras k našim sousedům do regionu Weinviertel. S jeho pomocí se mohou cyklisté domluvit anglicky či německy v základních situacích, zajistit si ubytování nebo objednat si jídlo v restauraci,“ vysvětlila Monika Hlávková důvody pro vydání slovníčku. V rámci stejného projektu vyšly již dříve dvě cyklomapy Jižní Moravy a rakouského regionu Weinviertel (v měřítku 1: 82 000 a 1:85 000).
 
Novinka: Cykloslovníček dostanou cykloturisté na Jižní Moravě2Novinka: Cykloslovníček dostanou cykloturisté na Jižní Moravě3
 
Cykloslovníček bude k dispozici zdarma ve vybraných informačních centrech Jihomoravského kraje (například v Brně, Lednici, Mikulově a na dalších místech). Ve stánku Jihomoravského kraje si jej mohou vyzvednout také návštěvníci veletrhu Holiday World, který se koná 7. – 10. února 2013 v areálu holešovického Výstaviště v Praze.  Po skončení veletrhu si případní další zájemci budou moci objednat tištěnou verzi prostřednictvím e-mailu info@ccrjm.cz, případně stáhnout si slovníček v elektronické podobě.
 
Novinka: Cykloslovníček dostanou cykloturisté na Jižní Moravě4Novinka: Cykloslovníček dostanou cykloturisté na Jižní Moravě5
 
Na přípravě slovníčku se podílela Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava ve spolupráci s Jihomoravským krajem a Nadací Partnerství.  Publikace byla vydána v rámci projektu Zažít kraj vína a památek na kole, který na lednovém veletrhu Regiontour získal speciální cenu veletrhů Brno v kategorii nejlepší turistický produkt.

Ke stažení

  • Cykloslovníček  [ 2,90 MB] - vydala Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, 2013

 

 

« seznam všech novinek

Aktualizace stránky: 7.2.2013  ▫  Publikováno: 6.2.2013

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook