Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing
Logo rozcestník: Ceskojede.cz Logo rozcestník: Cyklokonference.cz
Logo rozcestník: Asociace Cyklomest Logo rozcestník: BESIP

Cyklostrategie 2013

Schválenou Cyklostrategii 2013 najdete zde  [ 3,24 MB] .

Projížďky po Praze se v pátek zúčastnili exprimátor Bogoty i primátor německého Tübingenu

24.6.2013
 
Novinka: Projížďky po Praze se v pátek zúčastnili exprimátor Bogoty i primátor německého Tübingenu foto 3

V rámci mezinárodní konference o urbanismu, veřejném prostoru a dopravě resite.cz v Praze uspořádali členové týmu národního cyklokoordinátora v pátek cyklojízdu pro zahraniční hosty. Hlavními hosty cyklistické exkurze po hlavním městě byli bývalý primátor Bogoty Enrique Peñalosa, který během svého vládnutí změnil tvář kolumbijské metropole a udělal z něj město přívětivější pro pěší i cyklisty, a současný primátor stotisícového Tübingenu v Bádensku-Württembersku Boris Palmer.

Novinka: Projížďky po Praze se v pátek zúčastnili exprimátor Bogoty i primátor německého Tübingenu foto 2

Zatímco bývalý kolumbijský primátor si pochvaloval veřejná kola Homeport, Praze by naordinoval více zeleně, parkovacích míst pro kola, přívětivější povrchy a preference pěších a cyklistů, jeho kolega Boris Palmer vidí zase potenciál pro zásobování centra Prahy „na poslední míli“ nákladními koly. Primátor Tübingenu je známý právě tím, že ve svém městě s 23% podílem cyklistů na přepravních výkonech podpořil např. rozvážku jídel s pomocí cargo kol. Účastnici VIP cyklojízdy se z Holešovic vydali prozkoumat pražské náplavky, projeli se po pěších zónách a Václavském náměstí. Obdiv sklidila například drážní stezka vedoucí z hlavního nádraží na Vítkov, která účastníkům z New Yorku připomněla obdobný projekt high line či zklidněná zóna v Karlíně. Na závěr ještě Peñalosa poznamenal, že město by mělo komunikovat i prostřednictvím neziskových organizací především při podpoře bezmotorové dopravě a mělo by je i finančně podporovat.   

Novinka: Projížďky po Praze se v pátek zúčastnili exprimátor Bogoty i primátor německého Tübingenu foto 6 Novinka: Projížďky po Praze se v pátek zúčastnili exprimátor Bogoty i primátor německého Tübingenu foto 4 Novinka: Projížďky po Praze se v pátek zúčastnili exprimátor Bogoty i primátor německého Tübingenu foto 5

 

« seznam všech novinek

Aktualizace stránky: 16.8.2013  ▫  Publikováno: 24.6.2013

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook