Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing
Logo rozcestník: Ceskojede.cz Logo rozcestník: Cyklokonference.cz
Logo rozcestník: Asociace Cyklomest Logo rozcestník: BESIP

Cyklostrategie 2013

Schválenou Cyklostrategii 2013 najdete zde  [ 3,24 MB] .

Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastní povodňové zpravodajství

3.6.2013
 
Novinky: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastní povodňové zpravodajství foto 2

Povodeň, která zasáhla celou západní část České republiky, nešetří ani cyklostezky. Hlavně trasy vedoucí podél nejvíce rozvodněných toků jsou nyní zcela zablokované, neprůjezdné zůstávají i některé další navazující trasy v blízkosti vody. Zasažená jsou především velká města, kde vytrvalý déšť a stoupající voda zabránila vyjet v uplynulých dnech velké části lidí na kolech. Správci stezek se už dnes připravují na opravy škod, které po sobě velká voda zanechá.

Podívejte se, jak vypadají stezky na několika místech v Česku.

 

 

Novinky: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastní povodňové zpravodajství foto 1 Novinky: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastní povodňové zpravodajství foto 3 Novinky: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastní povodňové zpravodajství foto 4

Jen značky nad hladinou vody ukazují, kudy v Praze vedou páteřní stezky podél Vltavy. Normálně je jejich úroveň cca metr nad hladinou řeky. Foto: Václav Vrtal

Novinky: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastní povodňové zpravodajství foto 12 Novinky: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastní povodňové zpravodajství foto 13 Novinky: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastní povodňové zpravodajství foto 14

Drnový potok přehradil cyklostezku mezi obcí Luby a Klatovy. Voda zalila můstek, který je za normálního stavu vody několik desítek centimetrů nad hladinou. Fotografie jsou z tohoto místa. Foto: Zdeněk Šnejdar.

Uzavřeny zůstaly také desítky železničních tratí. České dráhy spustily zpravodajství na stránce www.cd.cz/omezeniprovozu, kde je možné najít informace o aktuálním omezení vlakové dopravy. Železniční tratě ohrožují nejen zvýšené hladiny řek, ale také spadlé kmeny podmáčené vodou.

Novinky: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastní povodňové zpravodajství foto 10

Mapa omezení v železniční přepravě ukazuje aktuální uzavírky i zpoždění vlaků. Zdroj: www.cd.cz

Letos poprvé zavedly některé dálkové trasy vlastní povodňové zpravodajství. Týká se to především Labské stezky, která patří mezi nejoblíbenější a v současnosti zároveň nejhůře postižené stezky na českém území. Aktuální informace ke sjízdnosti Labské stezky v ČR a v Německu najdete na oficiálním webu www.labska-stezka.cz.

Novinky: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastní povodňové zpravodajství foto 11

Uzavírky silnic, omezení veřejné dopravy a částečně neprůjezdné páteřní stezky podél řek – to všechno působí problémy také městům. Na pražském Smíchově stály dnes automobily v dlouhých kolonách, které se jen zvolna posouvaly vpřed. Je to mimo jiné i důsledek uzavření provozu pražského metra, které v centrální části Prahy nahrazují tramvaje a autobusy.

Novinky: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastní povodňové zpravodajství foto 6 Novinky: Voda zaplavila cyklostezky, hlavní dálkové trasy mají vlastní povodňové zpravodajství foto 9

Pražský Bajkazyl na vltavské náplavce musel být evakuován pomocí lan. Foto: Daniel Mourek

Další informace:

 

 

« seznam všech novinek

Aktualizace stránky: 17.6.2013  ▫  Publikováno: 3.6.2013

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook