Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing
Logo rozcestník: Ceskojede.cz Logo rozcestník: Cyklokonference.cz
Logo rozcestník: Asociace Cyklomest Logo rozcestník: BESIP

Cyklostrategie 2013

Schválenou Cyklostrategii 2013 najdete zde  [ 3,24 MB] .

Odkazy
Zajímavé odkazy na další weby

AsociaceDopravciFirmyMěstaMinisterstvaObčanská sdruženíOdborná médiaStátní instituceVysoké školy

Asociace / Výrobci a dovozci jízdních kol

Web Popis
www.avdk.cz AVDK - Asociace výrobců a dovozců jízdních kol a velomateriálu
www.interbike-europe.com Czech Bicycle Industry
ASPK - Asociace specializovaných prodejců kol
www.ekolo.cz ekolo.cz- AGOGS electric bikes

Dopravci

Web Popis
www.cd.cz České dráhy a.s.

Firmy

Web Popis
www.homeport.cz HOMEPORT s.r.o.
www.citybikes.cz Citybikes s.r.o.

Města

Web UH charty Popis
České Budějovice
Děčín
Hradec Králové
Jihlava
Kadaň
Kunovice
Liberec
Litovel
Napajedla
Olomouc
Opava
Ostrava
Otrokovice
Pardubice
Praha 19 - Kbely
Přerov
Rousínov
Tábor
Třebíč
Třinec
Uherské Hradiště
Uničov
Valašské Klobouky
Zlín

Ministerstva zodpovědná za Cyklostrategii

Web Aktivity Název
www.mdcr.cz  zapojení Ministerstvo dopravy ČR
www.ibesip.cz   BESIP
www.mmr.cz  zapojení Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
www.mzp.cz  zapojení Ministerstvo životního prostředí ČR
www.mzcr.cz  zapojení Ministerstvo zdravotnictví ČR
www.mze.cz  zapojení Ministerstvo zemědělství ČR
www.mvcr.cz  zapojení Ministerstvo vnitra ČR
www.msmt.cz  zapojení Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Cyklo-občanská sdružení zaměřená také na cyklodopravu ve městech

Web Popis
www.prahounakole.cz

PrahouNaKole je informačním i asistenčním centrem všem, kdo se pohybují po Praze na kole nebo by s tím chtěli začít. Sledujeme, co se děje v Praze, dozvíte se zde o novinkách ze světa městské cyklistiky, můžete si snadno najít svou trasu v podrobné cyklomapě, nebo si ji nechat poradit.

www.auto-mat.cz Auto*Mat je iniciativa za bezpečnou, zdravou a živou Prahu. Jejich posláním je podporovat a rozvíjet cyklistickou, pěší a veřejnou dopravu v Praze. Auto*Mat chce proměnit Prahu uzpůsobenou dnes spíše k autoprojíždění na město příznivější životu.
www.brnonakole.cz Informační portál občanského sdružení Brno na kole. Cílem sdružení je podpora rozvoje a propagace environmentálně šetrných způsobů dopravy, zejména cyklistiky v Brně a okolí.
www.bicybo.cz Informační portál občanského sdružení Klubu BICYBO - pro všechny zájemce, kteří chtějí pomoci cyklistické dopravě v Brně!
www.ostravounakole.cz Informační portál občanského sdružení Ostravští kolaři. Jedná se o neformální, neorganizovanou skupinu lidí, pohybujících se po Ostravě na kole. Jejich cílem je především snaha zasazovat se o lepší podmínky pro cyklistickou dopravu.
www.plzenskonakole.cz Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty.
www.olkolari.cz Informační portál občanského sdružení Olomoučtí kolaři, příznivců cyklistické dopravy a cykloturistiky. Jejich cílem je zlepšovat podmínky pro dopravu na kole v Olomouci a prosazovat oprávněné zájmy cyklistů.
www.cykliste.cz Informační portál občanském sdružení CYKLISTÉ LIBERECKA. Cílem je dosáhnout zlepšení podmínek pro cyklistickou dopravu a cykloturistiku na Liberecku.
www.mestonakole.eu Informační portál občanském sdružení Město na kole. Cílem je změna města Pardubice, jako města plné života, lidí, pohybu, kultury a kol.
www.opavounakole.info Informační portál o cyklistické dopravě v Opavě – soukromé stránky Dušana Vaculíka.
www.klubcyklistu.cz Klub pražských cyklistů
www.cyklistikakrnov.com Informační portál občanském sdružení Cyklistika pro všechny Krnov je otevřené politicky nezávislé a neziskové občanské sdružení, které sdružuje všechny příznivce cyklistiky ve všech podobách a mimo jiné chce i propagovat všechny forem cyklistiky mezi mládeži i dospělými.
www.nakole.cz Občanské sdružení NaKole se zaměřuje na rekreační cyklistiku a cykloturistiku, stejně jako na používání jízdního kola jako dopravního prostředku ve městech. Sdružení provádí testování jízdních kol a elektrokol, zastřešuje projekt Nakupuj na kole a spolupracuje také na obsahu portálu Národní cyklostrategie.

Mediální partneři & Odborná média, odkud jsou přebírány informace o cyklistice

Seznam bude v nejbližší době rozšířen o další média

Web Popis
www.dopravniinzenyrstvi.cz Internetová verze stejnojmenného recenzovaného časopisu určeného především odborníkům, ale i širší veřejnosti. Časopis se zabývá především bezpečností dopravy a další související dopravně inženýrskou problematikou. Například cyklistickou, pěší a hromadnou dopravou, otázkami zklidňování dopravy, projektováním, dopravními průzkumy, vlivem dopravy na životní prostředí a dalšími otázkami. Vydavatelem je od roku 2009 firma EDIP s.r.o.
Články z odborného periodika VÝSTAVBA měst a obcí na webu. Jedná se o čtvrtletník určený pro výstavbu, rekonstrukci a revitalizaci staveb i území včetně infrastruktury. Důležité informace pro investory, projektanty, pracovníky stavebních firem a stavební úřady měst a obcí. Rovněž pro potřeby orgánů územního plánování a územní rozvoj.
www.stavebniserver.com Stavební informační portál pro všechny, kteří chtějí nejen stavět. Portál uveřejňuje aktuální PR články, tiskové zprávy a rozhovory s manažery z oblasti stavebnictví: investiční záměry veřejného a soukromého sektoru, zajímavé stavebně technologické studie, realizační společnosti, progresivní materiály, novinky z oblasti stavebnictví.
www.silnice-zeleznice.cz Oborový portál Silnice Železnice - Rozvoj dopravní infrastruktury v České republice, na Slovensku i ve světě. Moderní trendy, stavební postupy, používané materiály a technologie. Portál seznamuje čtenáře s nejnovějšími trendy v oboru stavebnictví v širších technických a ekonomických souvislostech, stavební postupy, používané materiály a technologie. Výrazněji se specializuje na segment mostních konstrukcí a tunelů.
www.Vitalia.cz Vitalia.cz je portál o zdravém životním stylu. Je určen všem, kteří hledají objektivní informace týkající se zdraví, rodiny, jídla nebo relaxu. Součástí jsou i odkazy na cyklotrasy a cykloservisy.
www.NaKole.cz Internetový magazín se zaměřením na cykloturistiku, aktivní trávení volného času a na městskou cyklistiku. Člen pracovního týmu správy webu cyklostrategie.
www.plzenskonakole.cz Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty. Člen pracovního týmu správy webu cyklostrategie.
www.inlajn.cz Inlajn.Cz je předním českým webem zabývajícím se problematikou inline bruslení. Provozuje ho stejnojmenné občanské sdružení. Sdružení si klade za cíl rozvoj inline bruslení na hobby i sportovní úrovni. Spolupráce na záložce
www.vemeste.cz Jedná se o internetový portál , který si klade za cíl podpořit schopnost změny životního způsobu obyvatelů měst, propagovat projekty komunální rekreace a způsoby trávení volného času ve městě.
www.izdoprava.cz Odborný internetový magazín je zaměřen na dopravní problematiku a s ní související oblasti. Široké spektrum článků je určeno pro odbornou i laickou veřejnost. Základní zpravodajství je věnováno informacím pro širokou veřejnost. Další okruh článků je rozdělen do několika oblastí: dopravní stavby a projekty, technologie a správa komunikací, cyklistická doprava, bezbariérová doprava, veřejná doprava, BESIP a dopravní výchova, kalendář odborně zaměřených akcí atd. Vydavatelem magazínu je od roku 2003 firma Melies s.r.o.
www.neontv.cz Neon TV je univerzitní televizí na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Je to projekt, který umožňuje studentům Fakulty multimediálních komunikací zapojit se do zpracování audiovizuálních děl, jako jsou reportáže, zpravodajství a streamované videopřenosy přes internetovou síť. Realizace veškerých činností je prováděna výhradně studentským týmem a zaměřená na studenty univerzity.
ČESKOJEDE.cz - Přehled komerčních webů s tématikou cyklopravy a cykloturistiky

Státní a veřejné organizace spolupracující na Cyklostrategii

Web Aktivity Název
www.cdv.cz  zapojení Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. (CDV)
www.cka.cc  zapojení Česká komora architektů (CKA)
www.ckait.cz  zapojení Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků
www.silnicnispolecnost.cz  zapojení Česká silniční společnost
www.policie-cr.cz/dopravni-inspektorat.php  zapojení Dopravní inspektorát Policie ČR
www.lesycr.cz  zapojení Lesy ČR, s.p.
www.nszm.cz  zapojení Národní síť zdravých měst (NSZM)
www.nadacepartnerstvi.cz  zapojení Nadace Partnerství
www.pla.cz  zapojení Povodí Labe
www.pmo.cz   Povodí Moravy
www.pod.cz   Povodí Odry
www.poh.cz   Povodí Ohře
www.pvl.cz   Povodí Vltavy
www.pfcr.cz  zapojení Pozemkový fond ČR
www.rsd.cz  zapojení Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD ČR)
www.szdc.cz  zapojení Správa železniční dopravní cesty (SŽDC)
www.sfdi.cz  zapojení Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI)
www.szu.cz  zapojení Státní zdravotní ústav (SZÚ)

Vysoké školy

Web Popis
 www.fd.cvut.cz ČVUT v Praze, Fakulta dopravní
ČVUT v Praze, Fakulta stavební, Katedra silničních staveb
FTK UP Olomouc, katedra Rekreologie
 www.fm.vse.cz Fakulta managementu VŠE v Jindřichově Hradci
 www.slu.cz/fpf/cz Slezská univerzita v Opavě, Filozoficko-přírodovědecká fakulta
Aktualizace stránky: 5.4.2017  ▫  Publikováno: 27.1.2012

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook