Cyklistická doprava
Finance Bezpečnost Legislativa Infrastruktura Marketing
Logo rozcestník: Ceskojede.cz Logo rozcestník: Cyklokonference.cz
Logo rozcestník: Asociace Cyklomest Logo rozcestník: BESIP

Cyklostrategie 2013

Schválenou Cyklostrategii 2013 najdete zde  [ 3,24 MB] .

Život s kolem
Články

Ke stažení

 • Cyklokonference 2011 a její závěry  [ 2,60 MB]
  Na 200 účastníků letošní cyklokonference se sjelo do Uherského Hradiště, aby zde jednali ve dnech 31. 5.–1. 6. 2011 o budoucí podobě cyklistické dopravy u nás. Zástupci státní správy, reprezentanti českých měst i odborníci na cyklistickou dopravu se zúčastnili maratonu přednášek, kulatých stolů a odborných exkurzí. Během konference byla představena tři pilotní témata: projekt Central MeetBike, Uherskohradišťská charta a návrh cyklolegislativních změn, které jsou zaměřeny na nové iniciativy pro otevření našich měst cyklistické dopravě.
 • Česká města se budou moci učit, jak být přátelská k cyklistům  [ 3,85 MB]
  Až donedávna bylo kolo v České republice vnímáno především jako sportovní nástroj a prostředek pro relaxaci a volný čas. V dnešní době však čím dál více obyvatel využívá kolo k dopravě za pracovními povinnostmi nebo zábavou, a to i ve městech, která nemají cyklistickou tradici. I když česká města mají rozdílné podmínky, pokud jde o vstřícnost k cyklistům, obecně postrádají celkovou koncepci rozvoje bezmotorové dopravy. Při hledání cesty
  jim může pomoci nový evropský projekt Central MeetBike, který právě startuje. Projekt je realizován prostřednictvím programu Central Europe, který je spolufinancován EFRR (www.central2013.eu).
 • Praha a cykloměsto? To by musel být primátorem Tůma  [ 292,86 KB]
  „Řada měst včetně Prahy si na podporu cyklistické dopravy jenom hraje. Sem tam sice postaví cyklostezku, ale když mají vzít deset parkovacích míst, je po podpoře,“ popisuje svou zkušenost národní cyklokoordinátor Jaroslav Martinek. Přesto nepůsobí ani trochu rezignovaně. Když mluví o tom, že Pardubice by mohly už za tři roky vypadat jako Amsterdam a Praha jednou jako Kodaň, čiší z něho taková energie, že se na víru v cyklistickou budoucnost Česka dáte taky.

 

Aktualizace stránky: 5.4.2017  ▫  Publikováno: 26.8.2011

Cyklodoprava.cz vznikla jako společný projekt Ministerstva dopravy a Centra dopravního výzkumu, v. v. i. Její realizace je součástí projektu Central MeetBike (3CE343P2) prostřednictvím programu CentralEurope, který je spolufinancován ERDF.

Logo Centrum dopravního výzkumu, v. v. i. Logo Ministerstvo dopravy Logo: CentralEurope Logo: ERDF
frantisek.vomacka@cdv.cz
Logo Cyklostrategie pro Facebook